ایمنی Safety Security HSE

 
 

نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]
[فراموشی کلمه عبور]
   

930929 بنر شما 15ک

 ثبت آگهی معرفی وب سایترزومه های ثبت شدهثبت آگهی معرفی شرکت/موسسه ایمنیثبت آگهی استخدام /فرصت شغلیثبت رزومهثبت آگهی معرفی کالاها و خدمات ایمنیثبت آگهی معرفی رویداد/همایش ایمنیسایر صفحات سایت

 

این صفحه: 825-صدا و چگونگی انتشار آن در کانال های انتقال هوا

960422 شرکت دانش بنیان سامان تهویه نیک پالایش 924 ک

960325 صاعقه گیر الکترونیکی کرونا

کانال تلگرام ایمنی

هفتمین همایش سراسری بهداشت و ایمنی کار به ميزباني دانشگاه علوم پزشكي قزوین و انجمن علمي بهداشت کار ایران  13 لغایت 15  اردیبهشت ماه سال  1390 در قزوین برگزار شد. اين همایش ، يكي از بزرگترين گردهمايي هاي علمي كشور است كه با حضور صاحبنظران، محققين، دانشمندان و دانشجويان حوزه ایمنی و بهداشت حرفه ای بصورت دوسالانه برگزار ميشود.  در كنار ديگر ساير مجريان محترم ،"پايگاه اينترنتي ايمني" افتخار داشت رسالت طراحي و بروز رساني سايت رسمي همايش و  اطلاع رساني اين رويداد مهم  را از ماهها قبل از برگزاري تا پايان همايش بعهده داشته باشد.

   كميته علمي همايش  كميته اجرايي همايش  گالري عكس همايش  مقالات ارائه شده در همايش

 

صدا و چگونگی انتشار آن در کانال های انتقال هوا

 

-

 

 

تجهیزات مکانیکی سیستم های تهویه یکی از چشمه های اصلی صدا در ساختمان ها می باشد. صدای سیستم از بخشهایی چون فن، کانال یا توزیع کننده ها تولید و به محیط اطراف انتشار می یابد. یک بخش از این سیستم که به عنوان عامل ایجاد صدا شناخته شده است، کانال های این سیستم می باشد. در یک تقسیم بندی کلی، صدای ایجاد شده در کانال را ناشی از دو عامل می دانند : 1) حرکت و جریان هوا در داخل کانال و برخورد به دیواره های کانال سیکلون و سایر قسمتهای سیستم 2) برخورد ذراتی که توسط هوا حمل می شوند به دیواره کانال (هر چند این مورد برای ذرات کوچک تاثیر چندانی ندارد). وجود کانالهای انشعابی، زانویی ها و همچنین تغییر سطح مقطع کانال، و ارتعاشات ناشی از حرکت فن و جریان هوا از دیگر منابع مولد صدا هستند. استفاده از جاذب ها، روش های پسیو و اکتیو، استفاده از محفظه یا پلنوم از جمله موارد کنترل و کاهش صدا در کانال های انتقال هوا می باشند. این مقاله با توجه به دستورالعمل های اشری (ASHRAE)، با اندازه گیری و محاسبات تجربی، به بررسی نحوه انتشار و انتقال صدای کانال و راه های کاهش آن می پردازد.

 

-

واژگان كليدي :    سیستم تهویه، فن، کانال هوا، آلودگی صوتی

 
 

نويسنده اول :

فرهاد فروهرمجد
دانشجوی مقطع PhD بهداشت حرفه ای با گرایش کنترل صدا و ارتعاش
-
forouhar@hlth.mui.ac.ir
كد ثبت اين مقاله در سايت :  825

<<<< بازگشت به صفحه قبل

.....

 << بازگشت به صفحه قبل   

 

   

 

 
 
 
 

ارتباط با مدیریت سایت ایمنی :
ایمیل :    Email:       info@imeny.ir   
سامانه پیامکی :       SMS :   3000257757
کانال تلگرام:

https://telegram.me/imeny_telegram

 

عضویت در خبرنامه :

چنانچه تمایل دارید منتخب مطالب سایت از طریق ایمیل برای شما ارسال گردد نام و نام خانوادگی خود را در کادر بالا و ایمیل خود را در کادر پایین ثبت و بعد روی دکمه "ارسال به خبرنامه" کلیک کنید:

Powered by WebGozar

 

کلیه حقوق این اثر محفوظ و متعلق به پايگاه اينترنتي ایمنی می باشد.          Copyright © 2009 - Imeny.com . All rights reserved