ایمنی Safety Security HSE

 
 

نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
   

حادثه فقط برای دیگران نیست. ایمن زندگی کنید.

 ثبت آگهی معرفی وب سایترزومه های ثبت شدهثبت آگهی معرفی شرکت/موسسه ایمنیثبت آگهی استخدام /فرصت شغلیثبت رزومهثبت آگهی معرفی کالاها و خدمات ایمنیثبت آگهی معرفی رویداد/همایش ایمنیسایر صفحات سایت

 

این صفحه: 823-روش تعیین ضریب جذب صدا با استفاده از لوله های امپدانس

960422 شرکت دانش بنیان سامان تهویه نیک پالایش 924 ک

960622 کانال تلگرام ایمنی و بهداشت برای زندگی- 1027k

960622 دوره آموزشی تخصصی توسط NFPA در استانبول 166k

950325 انتشارات حک: ناشر تخصصی کتاب های دانشگاهی HSE

کانال تلگرام ایمنی

هفتمین همایش سراسری بهداشت و ایمنی کار به ميزباني دانشگاه علوم پزشكي قزوین و انجمن علمي بهداشت کار ایران  13 لغایت 15  اردیبهشت ماه سال  1390 در قزوین برگزار شد. اين همایش ، يكي از بزرگترين گردهمايي هاي علمي كشور است كه با حضور صاحبنظران، محققين، دانشمندان و دانشجويان حوزه ایمنی و بهداشت حرفه ای بصورت دوسالانه برگزار ميشود.  در كنار ديگر ساير مجريان محترم ،"پايگاه اينترنتي ايمني" افتخار داشت رسالت طراحي و بروز رساني سايت رسمي همايش و  اطلاع رساني اين رويداد مهم  را از ماهها قبل از برگزاري تا پايان همايش بعهده داشته باشد.

   كميته علمي همايش  كميته اجرايي همايش  گالري عكس همايش  مقالات ارائه شده در همايش

 

روش تعیین ضریب جذب صدا با استفاده از لوله های امپدانس

 

-

 

 

یکی از مهمترین مشکلات صنایع و محیط زیست آلودگی صوتی می باشد که در شرایطی برای کنترل و کاهش آن از جاذب ها استفاده می شود. در کشور ما تاکنون امکان اندازه گیری ضریب جذب خصوصاً برای صنایع تولید کننده این مواد فراهم نبوده، و مصرف کنندگان این مواد نیز از ضریب جذب مواد عایق خریداری شده اطمینان ندارند. اندازه گیری ضریب جذب با استفاده از لوله آكوستيكي و یک میکروفون و نسبت موج ایستاده و یا بر اساس عمل انتقال فشار صوت مركب، با استفاده از دو میکروفون و تعیین تابع انتقال می باشد. در این روش ضریب جذب مواد عایق با استفاده از لوله های مقاومتی (Impedance tube) و بر اساس استاندارد ISO یا ASTM تعیین می شود که بایستی دارای ابعادی مشخص و قابل محاسبه بر اساس محدوده فرکانسهای جذبی مورد نظر برای اندازه گیری باشند. این لوله ها دارای طول حدود 35-25 سانتیمتر و قطر 15-5/2 سانتیمتر می باشند. این وسایل برای توسعه طرحهای تحقیقاتی آزمایشگاهی در تعيين ویژگیهای آکوستیکی مواد عایق صوتی بسیار کاربرد دارند. در این مقاله با طراحی نمونه لوله مقاومتی آکوستیکی بر اساس استاندارد های فوق، نحوه تعیین ضریب جذب مواد نیز گفته شده است.

 

-

واژگان كليدي :    ضريب جذب، لوله مقاومتی، امواج صوتي، جاذب صدا

 
 

نويسنده اول :

فرهاد فروهرمجد
دانشجوی مقطع PhD بهداشت حرفه ای با گرایش کنترل صدا و ارتعاش دانشگاه علوم پزشکی تهران
-
forouhar@hlth.mui.ac.ir
كد ثبت اين مقاله در سايت :  823

<<<< بازگشت به صفحه قبل

.....

 << بازگشت به صفحه قبل   

 

   

 

 
 
 
 

ارتباط با مدیریت سایت ایمنی :
ایمیل :    Email:       info@imeny.ir   
سامانه پیامکی :       SMS :   3000257757
کانال تلگرام:

https://telegram.me/imeny_telegram

 

عضویت در خبرنامه :

چنانچه تمایل دارید منتخب مطالب سایت از طریق ایمیل برای شما ارسال گردد نام و نام خانوادگی خود را در کادر بالا و ایمیل خود را در کادر پایین ثبت و بعد روی دکمه "ارسال به خبرنامه" کلیک کنید:

Powered by WebGozar

 

کلیه حقوق این اثر محفوظ و متعلق به پايگاه اينترنتي ایمنی می باشد.          Copyright © 2009 - Imeny.com . All rights reserved