عضویت در سرور جدید

   

 صفحه نخست
سفارش تبلیغات
عضويت
مشاوره ایمنی
رزومه جویندگان کار
ثبت آگهی استخدام
ثبت رزومه جدید
ثبت آگهی اطلاع رسانی رایگان

970107 سرور جدید ایمنی 214ک

 

   آرشیو تمام مطالب    اخبار/ گوناگون  
   حوادث    قوانین/آیین نامه ها/دستورعمل ها و استانداردهای مرتبط با ایمنی  
   رویدادها: همایش/نمایشگاه/جشنواره//کارگاه و دوره آموزشی    فرصت های شغلی/آگهی های استخدام  
   معرفی شرکتها و موسسات فعال در حوزه ایمنی    آگهی کالاها و خدمات ایمنی و امنیتی  
   علمی آموزشی    رزومه متخصصان و جویندگان کار در حوزه ایمنی  

این صفحه: 807-بررسی رابطه بین شیوه زندگی و وضعیت سلامت زنان سرپرست خانوار کشاورز در شهرستان رشت

 

961218 1945k ایجاد صفحه اختصاصی

961214 حوادث کاری مهندس بخارایی 1143K

960422 شرکت دانش بنیان سامان تهویه نیک پالایش 924 ک

970107 سرور جدید ایمنی 257ک

کانال تلگرام ایمنی

هفتمین همایش سراسری بهداشت و ایمنی کار به ميزباني دانشگاه علوم پزشكي قزوین و انجمن علمي بهداشت کار ایران  13 لغایت 15  اردیبهشت ماه سال  1390 در قزوین برگزار شد. اين همایش ، يكي از بزرگترين گردهمايي هاي علمي كشور است كه با حضور صاحبنظران، محققين، دانشمندان و دانشجويان حوزه ایمنی و بهداشت حرفه ای بصورت دوسالانه برگزار ميشود.  در كنار ديگر ساير مجريان محترم ،"پايگاه اينترنتي ايمني" افتخار داشت رسالت طراحي و بروز رساني سايت رسمي همايش و  اطلاع رساني اين رويداد مهم  را از ماهها قبل از برگزاري تا پايان همايش بعهده داشته باشد.

   كميته علمي همايش  كميته اجرايي همايش  گالري عكس همايش  مقالات ارائه شده در همايش

 

بررسی رابطه بین شیوه زندگی و وضعیت سلامت زنان سرپرست خانوار کشاورز در شهرستان رشت

 

-

 

 

ساختار کشاورزی خصوصا در کشورهای در حال توسعه باعث گرديده که زنان دوشادوش مردان در فعاليت¬های کشاورزي مشارکت نموده و کمک عمده¬ای به توليد و فرآوری مواد غذايي در سطح جهان بنمايند. هرچند که نقش فعال زنان در توسعه کشاورزي و روستايي بر کسی پوشيده نيست اما آنان به ندرت از خدمات بهداشتی بهینه سود برده¬اند و ارتباط محدود آنان با کارشناسان و فعالین بهداشتی منجر گرديده که مسايل بهداشتی زنان به گونه شایسته ای منعکس نگردد. در اين ميان زنان کشاورز سرپرست خانوار در مقايسه با ساير زنان روستايی به نسبت بيشتري با محروميت¬هاي اجتماعي، اقتصادي و ارتباطي مواجه¬اند.زيرا ساختار فرهنگي اغلب روستاهای ايران ارتباط اين-گونه زنان را با مراکز و محيط¬های اجتماعي و اقتصادي محدود مي¬نمايد. از اين روست که اکثريت زنان کشاورز سرپرست خانوار بنام محرومترين محرومان ناميده می¬شوند. از اين رو پژوهش حاضر به بررسی رابطه بین شیوه زندگی و وضعیت سلامت زنان سرپرست خانوار کشاورز در شهرستان رشت پرداخته است و سعی نموده ضمن بررسی شیوه زندگی و وضعیت سلامت زنان سرپرست خانوار با ارایه راهکارهای علمی و عملی زمینه بهبود شیوه زندگی و ارتقا وضعیت سلامت زنان سرپرست خانوار را فراهم نماید. تحقيق حاضر از لحاظ هدف کاربردي و از لحاظ روش گردآوري داده¬ها جزء تحقيقات توصيفي از نوع پيمايشي- همبستگي می¬باشد. جامعه آماري شامل تمامي زنان کشاورز سرپرست خانوار در روستاهای شهرستان رشت است، که در اين ميان 58 نفر از زنان سرپرست خانوار در 6 روستا از 3 دهستان منتخب با استفاده از روش نمونه¬گيري خوشه-اي چند مرحله¬اي و سپس نمونه گيري تصادفي به عنوان نمونه آماري انتخاب شدند. در اين پژوهش از روش کتابخانه¬اي براي مطالعات نظري و تدوين ادبيات تحقيق و براي گردآوري داده¬هاي مورد نياز از پرسشنامه محقق ساخته استفاده گرديد. پايايي پرسشنامه از طريق آلفاي کرونباخ در سطح 83 % بدست آمد. تجزيه و تحليل اطلاعات اين تحقيق در دو بخش آمار توصيفي و استنباطي (آزمون-هاي همبستگي و تحليل عاملي) انجام شد. جهت تجزيه و تحليل داده¬ها از نرم افزار SPSS استفاده گرديد. متغير وابسته اين تحقيق وضعیت سلامت زنان سرپرست خانوار و متغیرهای مستقل شامل 57 متغير که مربوط به ويژگي¬های فردي، اقتصادی، اجتماعی، ارتباطی ،روانی است. نتايج همبستگي نشان داد که بين متغير وابسته و 17 متغير مستقل رابطه معني داري وجود دارد. نتايج تحليل عاملي حاکی از آن است که، 6 عامل در مجموع 63.48 درصد کل واريانس متغيرها را تبين می¬کنند.

 

-

واژگان كليدي :    شیوه زندگی، وضعیت سلامت، زنان سرپرست خانوار، شهرستان رشت

 
 

نويسنده اول :

ابوالفضل حسینجانی
-
مربی، عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه
abolfazl1_hosinjani@yahoo.com
كد ثبت اين مقاله در سايت :  807

<<<< بازگشت به صفحه قبل

.....

 << بازگشت به صفحه قبل   

 

   

 

 
 
 
         

تماس با ما


www.imeny.com

 پست الکترونیک: info@imeny.ir

 سامانه پیامک   : 3000257757

تلگرام:

@imeny_telegram

 

 

دسترسی سریع


صفحه نخست سفارش تبلیغات عضويت وبکده ايمني مشاوره ایمنی آیین نامه ها و دستورعمل ها رزومه جویندگان کار ثبت آگهی استخدام ثبت رزومه جدید جستجو در سايت معرفي سايت ها اطلاعات ايمني مواد شيميايي (MSDS) ثبت آگهی اطلاع رسانی رایگان تماس با ما پرداخت وجه سایر صفحات سایت

 

آمار سایت


 - امروز: يکشنبه ٠٦ خرداد ١٣٩٧
 - کل بازدید : 18486169
 - بازدید امروز : 282
 - بازدید این صفحه : 242403 4
 - سابقه فعالیت سایت تا امروز : -4288 - روز
         
         

کلیه حقوق این اثر محفوظ و متعلق به پايگاه اينترنتي ایمنی می باشد. Copyright © 2009 - Imeny.com . All rights reserved