ایمنی Safety Security HSE

 
 

نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
   

حادثه فقط برای دیگران نیست. ایمن زندگی کنید.

 ثبت آگهی معرفی وب سایترزومه های ثبت شدهثبت آگهی معرفی شرکت/موسسه ایمنیثبت آگهی استخدام /فرصت شغلیثبت رزومهثبت آگهی معرفی کالاها و خدمات ایمنیثبت آگهی معرفی رویداد/همایش ایمنیسایر صفحات سایت

 

این صفحه: 803-امكان سنجي استفاده از زئولیت طبیعی ایران در تصفيه هواي آلوده به سودوموناس آئروژنزا

960422 شرکت دانش بنیان سامان تهویه نیک پالایش 924 ک

960622 کانال تلگرام ایمنی و بهداشت برای زندگی- 1027k

960622 دوره آموزشی تخصصی توسط NFPA در استانبول 166k

950325 انتشارات حک: ناشر تخصصی کتاب های دانشگاهی HSE

کانال تلگرام ایمنی

هفتمین همایش سراسری بهداشت و ایمنی کار به ميزباني دانشگاه علوم پزشكي قزوین و انجمن علمي بهداشت کار ایران  13 لغایت 15  اردیبهشت ماه سال  1390 در قزوین برگزار شد. اين همایش ، يكي از بزرگترين گردهمايي هاي علمي كشور است كه با حضور صاحبنظران، محققين، دانشمندان و دانشجويان حوزه ایمنی و بهداشت حرفه ای بصورت دوسالانه برگزار ميشود.  در كنار ديگر ساير مجريان محترم ،"پايگاه اينترنتي ايمني" افتخار داشت رسالت طراحي و بروز رساني سايت رسمي همايش و  اطلاع رساني اين رويداد مهم  را از ماهها قبل از برگزاري تا پايان همايش بعهده داشته باشد.

   كميته علمي همايش  كميته اجرايي همايش  گالري عكس همايش  مقالات ارائه شده در همايش

 

امكان سنجي استفاده از زئولیت طبیعی ایران در تصفيه هواي آلوده به سودوموناس آئروژنزا

 

-

 

 

مهم ترین و موثرترین روش برای ورود عوامل عفونی بدن از طریق استنشاق است .آلودگی میکروبی هوا در محیط های داخلی به عنوان یک مشکل بهداشتی امروزه مورد توجه محققان می باشد. .باکتر های هوابرد توانایی رشد و تکثیر را دارند که در نهایت باعث ایجاد بیماریها ی عفونی و آلرژی های مختلف می شوند. این مطالعه با هدف جذب میکروب سودوموناس آئروژنزا از هوا با استفاده از زئولیت های طبیعی ایران ارایه شده است . موادو روش ها: در این پژوهش از زئولیت های طبیعی ایران با اندازه های 40-20 مش به عنوان جاذب استفاده شد. سويه باكتریاييسودوموناس آئروژنزا (ATCC: 27853 ) به عنوان مدلي براي ايجاد آلودگي باكتريايي در مطالعه تصفيه هواي آلوده با عامل باكتريايي مورد استفاده قرار گرفت. سیستم مورد استفاده در این تحقیق متشکل از یک ستون شیشه ای با دو ورودی و خروجی هوا تعبیه شده بود . محلول باکتریایی در مخزن پلاستیکی یک نبولایزر جهت تهیه آئروسل مورد استفاده قرار گرفت . جهت تعيين ميزان جذب باكتري توسط سيستم طراحي شده در فواصل زمانی مختلف از خروجی سیستم نمونه برداری با یک ایمپکتور بر روی محیط کشت اختصاصی سیتروماید آگار انجام شد. بحث : نتایج حاصل از شمارش کلونی ها در خروجی ستون با دبی 2/1 لیتر بر دقیقه ،15 گرم زئولیت و سریال رقت 105 باکتری پس از 10 ،20، 30، 40 و 50 دقیقه به ترتیب 1، 1، 4، 7 و 8 کلونی بدست آمد. همچنین با دبی 1 لیتر بر دقیقه ، 15 گرم زئولیت و سریال 107 باکتری پس از همان زمان نمونه برداری به ترتیب 8، 11، 13، 13، و 11 کلونی بدست امد. نتیجه گیری: باتوجه به پایین تر بودن تعداد میکروب سودوموناس آئروژنزا در هوای محیط های کاری مرتبط ، نتایج حاصل از این پژوهش نشان می دهد که زئولیت های طبیعی ایران می تواند به عنوان جاذب مناسبی جهت کاهش آلاینده های میکروبی عمل نماید.

 

-

واژگان كليدي :    زئولیت ، سودوموناس آئروژنزا ، آلودگي هوا، بيوآئروسل

 
 

نويسنده اول :

عباس رضايي
-
دانشیار - دانشگاه تربيت مدرس ، دانشكده علوم پزشكي، گروه بهداشت محيط و حرفه اي
-
كد ثبت اين مقاله در سايت :  803

<<<< بازگشت به صفحه قبل

.....

 << بازگشت به صفحه قبل   

 

   

 

 
 
 
 

ارتباط با مدیریت سایت ایمنی :
ایمیل :    Email:       info@imeny.ir   
سامانه پیامکی :       SMS :   3000257757
کانال تلگرام:

https://telegram.me/imeny_telegram

 

عضویت در خبرنامه :

چنانچه تمایل دارید منتخب مطالب سایت از طریق ایمیل برای شما ارسال گردد نام و نام خانوادگی خود را در کادر بالا و ایمیل خود را در کادر پایین ثبت و بعد روی دکمه "ارسال به خبرنامه" کلیک کنید:

Powered by WebGozar

 

کلیه حقوق این اثر محفوظ و متعلق به پايگاه اينترنتي ایمنی می باشد.          Copyright © 2009 - Imeny.com . All rights reserved