ایمنی Safety Security HSE

 
 

نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]
[فراموشی کلمه عبور]
   

930929 بنر شما 15ک

 ثبت آگهی معرفی وب سایترزومه های ثبت شدهثبت آگهی معرفی شرکت/موسسه ایمنیثبت آگهی استخدام /فرصت شغلیثبت رزومهثبت آگهی معرفی کالاها و خدمات ایمنیثبت آگهی معرفی رویداد/همایش ایمنیسایر صفحات سایت

 

این صفحه: 798-بررسی شرایط ناایمن و تاثیر بازرسی ایمنی در کاهش آنها در یک‌ کارخانه کاغذسازی

960422 شرکت دانش بنیان سامان تهویه نیک پالایش 924 ک

960325 صاعقه گیر الکترونیکی کرونا

کانال تلگرام ایمنی

هفتمین همایش سراسری بهداشت و ایمنی کار به ميزباني دانشگاه علوم پزشكي قزوین و انجمن علمي بهداشت کار ایران  13 لغایت 15  اردیبهشت ماه سال  1390 در قزوین برگزار شد. اين همایش ، يكي از بزرگترين گردهمايي هاي علمي كشور است كه با حضور صاحبنظران، محققين، دانشمندان و دانشجويان حوزه ایمنی و بهداشت حرفه ای بصورت دوسالانه برگزار ميشود.  در كنار ديگر ساير مجريان محترم ،"پايگاه اينترنتي ايمني" افتخار داشت رسالت طراحي و بروز رساني سايت رسمي همايش و  اطلاع رساني اين رويداد مهم  را از ماهها قبل از برگزاري تا پايان همايش بعهده داشته باشد.

   كميته علمي همايش  كميته اجرايي همايش  گالري عكس همايش  مقالات ارائه شده در همايش

 

بررسی شرایط ناایمن و تاثیر بازرسی ایمنی در کاهش آنها در یک‌ کارخانه کاغذسازی

 

-

 

 

هدف از این مطالعه شناسایی شرایط نا ایمن و تاثیر بازرسی ایمنی در کاهش آنها در یک کارخانه‌ی کاغذ سازی و ارائه راهکار‌هایی مناسب جهت کنترل این شرایط می‌باشد. در این مطالعه‎ی توصیفی- تحلیلی تعداد 7 واحد اصلی کارخانه به مدت یک سال(1388-1389)هر دو هفته یک بار مورد بازرسی قرار گرفتند. جمع‌ آوری داده‌ها توسط دو چک لیست که شامل سوالاتی در زمینه ایمنی حریق، ایمنی برق، ایمنی ابزارآلات، بهداشت و لوازم حفاظت فردی بود انجام شد. داده‌ها پس از جمع آوری وارد نرم‌افزار spss(18) شده و با روش آمار توصیفی و توسط آزمون‌ chi-squar مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفتند. یافته‌ها نشان داد که تنهادر مورد وضعیت بهداشتی بین واحدها رابطه‌ی معنا داری وجود دارد (p-value<0/0001) و از این نظر بیشترین شرایط ناایمن به واحد تولید کاغذ(26%موارد) و کمترین آن به واحد‌های تولید مایع پخت(6/2%موارد) و تصفیه فاضلاب(4%موارد) اختصاص داشت. همچنین واحد خمیرسازی از نظر ایمنی حریق(7/7%موارد)و ایمنی برق(7/17%موارد) دارای بیشترین شرایط ناایمن بود. با توجه به اهمیت شرایط ناایمن در کاهش حوادث شغلی و در مواردی موثر نبودن بازرسی ایمنی در کاهش شرایط ناایمن، مهندسین ایمنی این کارخانه باید علاوه بر توجیه مدیران واحد‌ها آموزش کارگران را جهت آگاهی و همکاری بیشتر با گروه ایمنی در دستور کار قرار دهند.

 

-

واژگان كليدي :    شرایط ناایمن ، بازرسی ایمنی ، کارخانه کاغذسازی

 
 

نويسنده اول :

سعید یاری
دانشجوی کارشناسی بهداشت حرفه ای
-
smaeedy@gmail.com
كد ثبت اين مقاله در سايت :  798

<<<< بازگشت به صفحه قبل

.....

 << بازگشت به صفحه قبل   

 

   

 

 
 
 
 

ارتباط با مدیریت سایت ایمنی :
ایمیل :    Email:       info@imeny.ir   
سامانه پیامکی :       SMS :   3000257757
کانال تلگرام:

https://telegram.me/imeny_telegram

 

عضویت در خبرنامه :

چنانچه تمایل دارید منتخب مطالب سایت از طریق ایمیل برای شما ارسال گردد نام و نام خانوادگی خود را در کادر بالا و ایمیل خود را در کادر پایین ثبت و بعد روی دکمه "ارسال به خبرنامه" کلیک کنید:

Powered by WebGozar

 

کلیه حقوق این اثر محفوظ و متعلق به پايگاه اينترنتي ایمنی می باشد.          Copyright © 2009 - Imeny.com . All rights reserved