ایمنی Safety Security HSE

 
 

نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]
[فراموشی کلمه عبور]
   

930929 بنر شما 15ک

 ثبت آگهی معرفی وب سایترزومه های ثبت شدهثبت آگهی معرفی شرکت/موسسه ایمنیثبت آگهی استخدام /فرصت شغلیثبت رزومهثبت آگهی معرفی کالاها و خدمات ایمنیثبت آگهی معرفی رویداد/همایش ایمنیسایر صفحات سایت

 

این صفحه: 789-ارزبابي سطوح ريسك كل در مراكز آزمايشگاهي-تحقيقاتي مطابق روش ISO در يكي از دانشگاههاي تهران

960422 شرکت دانش بنیان سامان تهویه نیک پالایش 924 ک

960325 صاعقه گیر الکترونیکی کرونا

950325 انتشارات حک: ناشر تخصصی کتاب های دانشگاهی HSE

کانال تلگرام ایمنی

هفتمین همایش سراسری بهداشت و ایمنی کار به ميزباني دانشگاه علوم پزشكي قزوین و انجمن علمي بهداشت کار ایران  13 لغایت 15  اردیبهشت ماه سال  1390 در قزوین برگزار شد. اين همایش ، يكي از بزرگترين گردهمايي هاي علمي كشور است كه با حضور صاحبنظران، محققين، دانشمندان و دانشجويان حوزه ایمنی و بهداشت حرفه ای بصورت دوسالانه برگزار ميشود.  در كنار ديگر ساير مجريان محترم ،"پايگاه اينترنتي ايمني" افتخار داشت رسالت طراحي و بروز رساني سايت رسمي همايش و  اطلاع رساني اين رويداد مهم  را از ماهها قبل از برگزاري تا پايان همايش بعهده داشته باشد.

   كميته علمي همايش  كميته اجرايي همايش  گالري عكس همايش  مقالات ارائه شده در همايش

 

ارزبابي سطوح ريسك كل در مراكز آزمايشگاهي-تحقيقاتي مطابق روش ISO در يكي از دانشگاههاي تهران

 

-

 

 

«خطر کردن » و به تعبیری دیگر «ریسک » فرایندی است که در هر عرصه نتیجه ای نامشخص و نامعلوم دارد. ریسک در پروژه رویدادها یا وضعیتهای ممکن الوقوع نامعلومی هستند که در صورت وقوع، بصورت پیامدهای منفی یا مثبت بر اهداف پروژه موثر می باشد. هر یک از این رویدادها یا وضعیتها، دارای علل مشخص و نتایج و پیامدهای قابل تشخیص هستند. پیامدهای این رویدادها مستقیماً در زمان، هزینه و کیفیت پروژه موثر می باشد. بنابراین شناسایی ریسک و تعیین میزان پیامدهای مثبت و منفی آن بر اهداف پروژه از اهمیت خاصی برخوردار است.امروزه فرايند هاي آموزشي و پژوهشي با پیچیدگی و عدم قطعیت بيشتري مواجه هستند بر همين اسا س مدیریت ریسک تخصصی را مشکل تر می نماید فرآیند Risk Assessment یا ارزیابی ریسک اولین فاز از مجموعه فعالیتهای مدیریت ریسک است. این فرآیند حیاتی جایگاه ویژه ای در سیستم مدیریت پژوهش محور به خود اختصاص داده است .دراين تحقيق با هدف تعيين سطح ريسك به تفكيك آزمايشگاههاي تحقيقاتي و پژوهشي و همچچنين تعيين اولويت اقدامات اصلاحي در هر فضا و دانشكده با كمك روش ISO 14121 موضوعات بهداشت و ايمني و EFMEA موضو عات زيست محيطي را مورد مطالعه و تحليل قرار داده است . نتايج حاصل از تحقيق بيانگر تمركز، همگرايي وهم افزايي بيش از 50 علت پنهان و نهفته با رويكرد بهداشت-ايمني و محيط زيست ، از عوامل تركيبي مثل مخاطرات شيميايي ، فيزيكي ، بيولو‍يكي ، مكانيكي و روحي رواني در يك فضا كوچك ولي مهم " آزمايشگاه" ميباشد .مقايسه علتهاي متعدد در هر آزمايشگاه با كمك شاخص "هرچه بزرگتر –مهمتر يا TLB " و مقايسه بين هر آزمايشگاه با كمك شاخص ريسك كل "Total risk estimation " مورد تجزيه و تحليل قرار گرفته است. در اين تحقيق نتايج بيانگر پتانسيل هاي پنهان و خطرناك در فرايند هاي كار با مواد نانو و منايع با ولتاژ و فركانس بالا در مقايسه با فرايندهاي به ظاهر آلوده و شناخته شده توسط متخصصين رشته هاي مربوطه ميباشد .

 

-

واژگان كليدي :    ريسك كل،آزمايشگاه،آناليز ريسك،مديريت ريسك

 
 

نويسنده اول :

رسول ياراحمدي
-
استاديار گروه بهداشت حرفه اي
rasoulpch@yahoo.com
كد ثبت اين مقاله در سايت :  789

<<<< بازگشت به صفحه قبل

.....

 << بازگشت به صفحه قبل   

 

   

 

 
 
 
 

ارتباط با مدیریت سایت ایمنی :
ایمیل :    Email:       info@imeny.ir   
سامانه پیامکی :       SMS :   3000257757
کانال تلگرام:

https://telegram.me/imeny_telegram

 

عضویت در خبرنامه :

چنانچه تمایل دارید منتخب مطالب سایت از طریق ایمیل برای شما ارسال گردد نام و نام خانوادگی خود را در کادر بالا و ایمیل خود را در کادر پایین ثبت و بعد روی دکمه "ارسال به خبرنامه" کلیک کنید:

Powered by WebGozar

 

کلیه حقوق این اثر محفوظ و متعلق به پايگاه اينترنتي ایمنی می باشد.          Copyright © 2009 - Imeny.com . All rights reserved