ایمنی Safety Security HSE

 
 

نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
   

حادثه فقط برای دیگران نیست. ایمن زندگی کنید.

 ثبت آگهی معرفی وب سایترزومه های ثبت شدهثبت آگهی معرفی شرکت/موسسه ایمنیثبت آگهی استخدام /فرصت شغلیثبت رزومهثبت آگهی معرفی کالاها و خدمات ایمنیثبت آگهی معرفی رویداد/همایش ایمنیسایر صفحات سایت

 

این صفحه: 779-بررسی فرهنگ ایمنی منفی در کارگران صنعت نساجی استان یزد

960422 شرکت دانش بنیان سامان تهویه نیک پالایش 924 ک

960622 کانال تلگرام ایمنی و بهداشت برای زندگی- 1027k

960622 دوره آموزشی تخصصی توسط NFPA در استانبول 166k

950325 انتشارات حک: ناشر تخصصی کتاب های دانشگاهی HSE

کانال تلگرام ایمنی

هفتمین همایش سراسری بهداشت و ایمنی کار به ميزباني دانشگاه علوم پزشكي قزوین و انجمن علمي بهداشت کار ایران  13 لغایت 15  اردیبهشت ماه سال  1390 در قزوین برگزار شد. اين همایش ، يكي از بزرگترين گردهمايي هاي علمي كشور است كه با حضور صاحبنظران، محققين، دانشمندان و دانشجويان حوزه ایمنی و بهداشت حرفه ای بصورت دوسالانه برگزار ميشود.  در كنار ديگر ساير مجريان محترم ،"پايگاه اينترنتي ايمني" افتخار داشت رسالت طراحي و بروز رساني سايت رسمي همايش و  اطلاع رساني اين رويداد مهم  را از ماهها قبل از برگزاري تا پايان همايش بعهده داشته باشد.

   كميته علمي همايش  كميته اجرايي همايش  گالري عكس همايش  مقالات ارائه شده در همايش

 

بررسی فرهنگ ایمنی منفی در کارگران صنعت نساجی استان یزد

 

-

 

 

مقدمه: فرهنگ عبارت است از مجموعه‌ای از تمامی دانش‌ها، ارزش‌ها، نمادهای موجود در یک سیستم اجتماعی. هدف ما در این مطالعه کاهش فرهنگ ایمنی منفی در کارگران صنعت نساجی می‌باشد. مواد و روش‌ها: جمعیت مورد مطالعه 1300 نفر از کارگران صنعت نساجی می‌باشد که به روش نمونه‌گیری تصادفی تعداد130 نفر انتخاب گردیدند. این مطالعه از نوع موردی-‌شاهدی و جمع‌آوری اطلاعات با استفاده از پرسشنامه‌ای مشتمل بر 81 سوال که 75 سوال به صورت تستی مربوط به فرهنگ ایمنی و 6 سوال تشریحی مربوط به حادثه بود داده‌ها پس از کدگزاری وارد نرم افزار SPSS گردید که نحوه ارزیابی آن به این صورت است که افرادی که نمره فرهنگ ایمنی آن‌ها کمتر از 225 باشد فرهنگ ایمنی آن‌ها منفی است. نتایج: نتایج نشان داد که 4/19% افراد با فرهنگ ایمنی منفی متاهل بوده‌اند (753/0PValue=) در نتیجه رابطه میان حوادث و وضعیت تاهل معنا‌دار نمی‌باشد. همچنین 4/29% افراد دارای فرهنگ ایمنی منفی دارای سابقه کار بالای 20 سال بودند (436/0PValue=) پس رابطه میان فرهنگ ایمنی با سابقه کار معنا دار نمی باشد. بحث و نتیجه‌گیری‌: با توجه نتایج در مورد ارتباط فرهنگ ایمنی با وضعیت تاهل و سابقه کار مشخص با فرهنگ ایمنی منفی معنا‌دار از نوع مثبت می‌باشد.

 

-

واژگان كليدي :    فرهنگ ایمنی منفی، حادثه، کارگران نساجی

 
 

نويسنده اول :

محمد رضا امینی پور
-
مربی گروه بهداشت حرفه ای
-
كد ثبت اين مقاله در سايت :  779

<<<< بازگشت به صفحه قبل

.....

 << بازگشت به صفحه قبل   

 

   

 

 
 
 
 

ارتباط با مدیریت سایت ایمنی :
ایمیل :    Email:       info@imeny.ir   
سامانه پیامکی :       SMS :   3000257757
کانال تلگرام:

https://telegram.me/imeny_telegram

 

عضویت در خبرنامه :

چنانچه تمایل دارید منتخب مطالب سایت از طریق ایمیل برای شما ارسال گردد نام و نام خانوادگی خود را در کادر بالا و ایمیل خود را در کادر پایین ثبت و بعد روی دکمه "ارسال به خبرنامه" کلیک کنید:

Powered by WebGozar

 

کلیه حقوق این اثر محفوظ و متعلق به پايگاه اينترنتي ایمنی می باشد.          Copyright © 2009 - Imeny.com . All rights reserved