عضویت در سرور جدید

   

 صفحه نخست
سفارش تبلیغات
عضويت
مشاوره ایمنی
رزومه جویندگان کار
ثبت آگهی استخدام
ثبت رزومه جدید
ثبت آگهی اطلاع رسانی رایگان

970107 سرور جدید ایمنی 214ک

 

   آرشیو تمام مطالب    اخبار/ گوناگون  
   حوادث    قوانین/آیین نامه ها/دستورعمل ها و استانداردهای مرتبط با ایمنی  
   رویدادها: همایش/نمایشگاه/جشنواره//کارگاه و دوره آموزشی    فرصت های شغلی/آگهی های استخدام  
   معرفی شرکتها و موسسات فعال در حوزه ایمنی    آگهی کالاها و خدمات ایمنی و امنیتی  
   علمی آموزشی    رزومه متخصصان و جویندگان کار در حوزه ایمنی  

این صفحه: 777-چرخش شغلي با ديدگاه ارگونوميكي و كيفي در سالنهاي رنگ شركت ايران خودرو

 

961218 1945k ایجاد صفحه اختصاصی

961214 حوادث کاری مهندس بخارایی 1143K

960422 شرکت دانش بنیان سامان تهویه نیک پالایش 924 ک

970107 سرور جدید ایمنی 257ک

کانال تلگرام ایمنی

هفتمین همایش سراسری بهداشت و ایمنی کار به ميزباني دانشگاه علوم پزشكي قزوین و انجمن علمي بهداشت کار ایران  13 لغایت 15  اردیبهشت ماه سال  1390 در قزوین برگزار شد. اين همایش ، يكي از بزرگترين گردهمايي هاي علمي كشور است كه با حضور صاحبنظران، محققين، دانشمندان و دانشجويان حوزه ایمنی و بهداشت حرفه ای بصورت دوسالانه برگزار ميشود.  در كنار ديگر ساير مجريان محترم ،"پايگاه اينترنتي ايمني" افتخار داشت رسالت طراحي و بروز رساني سايت رسمي همايش و  اطلاع رساني اين رويداد مهم  را از ماهها قبل از برگزاري تا پايان همايش بعهده داشته باشد.

   كميته علمي همايش  كميته اجرايي همايش  گالري عكس همايش  مقالات ارائه شده در همايش

 

چرخش شغلي با ديدگاه ارگونوميكي و كيفي در سالنهاي رنگ شركت ايران خودرو

 

-

 

 

گردش شغلي با ديدگاه ارگونوميكي يكي از مهمترين راهكارهاي اقدامات مديريتي محسوب مي شود. يعني مواقعي كه اقدامات مهندسي (كه اولين راهكار اقدامات اصلاحي محسوب مي شود) قابل اجرا نباشد و يا نياز به اقدام تكميلي باشد اقدامات مديريتي در اولويت قرار مي گيرد . همچنين نياز به چند مهارته نمودن كارگران و به كارگيري آنها در پستهاي كاري متفاوت باعث مي شود در مواقع اضطرار بتوان از توان كاري و مهارتي مناسبتري بهره برد . به همين منظور طرح ريزي و اجراي يك چرخش شغلي از ديدگاه ارگونومي و كيفي يك نياز و الزام براي مسئولين مديريت رنگ شركت ايران خودرو گرديد . مديريت رنگ شركت ايران خوردو داراي دو سالن و هركدام داراي 700 كارگر توليدي و به صورت سه شيفت مشغول به كار مي باشند . شغلها در اين سالنها به صورت گروهي و داراي تنوع از نظر بهداشتي و ارگونوميكي هستند. مهارت كاري پرسنل در اين سالنها اهميت ويژه اي از نظر كيفي براي مجموعه دارد كه اين مهارت بواسطه آموزشهاي طولاني و در حين فرايند و تجربه در آن شغل بدست آمده است . بنابراين برنامه ريزي چرخش شغلي مناسب و قابل اجرا كه هم مشكلات اسكلتي و عضلاني كارگران و هم مشكلات كيفي و مهارتي توليد را تحت پوشش قرار دهد در سالن توليد رنگ از حساسيت بالائي برخوردار مي باشد . پروژه چرخش شغلي در سالن رنگ در 5 فاز تعريف و به اجرا درامد . حدود 2 سال فازهاي مطالعاتي و اجرا در واحدهاي پايلوت به طول انجاميد و در پايان فاز 4 كه جمع بندي نتايج اجرا در واحدهاي پايلوت مي باشد منجر به تهيه دستورالعمل اجرائي گرديد كه اين دستورالعمل به مدت يكسال در حال اجرا در مديريت رنگ اين شركت مي باشد . اين دستوالعمل داراي دو مرحله چرخش شغلي كوتاه مدت (چرخش اپراتور در همان حوزه سرپرستي و به صورت روزانه و با ديدگاه ارگونوميكي و كيفي ) و چرخش بلند مدت (چرخش اپراتور بين حوزه هاي سرپرستي و به صورت سه ماهه و با ديدگاه ارگونوميكي و بهداشتي و مهارتي ) مي باشد . در پايان پروژه و به منظور ارزيابي اثربخشي پروژه ، پرسشنامه هائي تهيه و در بين كارگران توزيع گرديد كه جمع بندي اين پرسشنامه ها رضايت 90 درصدي اپراتورها از اجراي اين چرخش مي باشد .

 

-

واژگان كليدي :    چرخش شغلي ، ارگونومي ، اصلاحات مديريتي

 
 

نويسنده اول :

عليرضا برفوئي
كارشناس بهداشت حرفه اي
كارشناس توليد و ارگونوم فرايند مديريت رنگ شركت ايران خودرو
BARFOEY@YAHOO.COM
كد ثبت اين مقاله در سايت :  777

<<<< بازگشت به صفحه قبل

.....

 << بازگشت به صفحه قبل   

 

   

 

 
 
 
         

تماس با ما


www.imeny.com

 پست الکترونیک: info@imeny.ir

 سامانه پیامک   : 3000257757

تلگرام:

@imeny_telegram

 

 

دسترسی سریع


صفحه نخست سفارش تبلیغات عضويت وبکده ايمني مشاوره ایمنی آیین نامه ها و دستورعمل ها رزومه جویندگان کار ثبت آگهی استخدام ثبت رزومه جدید جستجو در سايت معرفي سايت ها اطلاعات ايمني مواد شيميايي (MSDS) ثبت آگهی اطلاع رسانی رایگان تماس با ما پرداخت وجه سایر صفحات سایت

 

آمار سایت


 - امروز: يکشنبه ٠٦ خرداد ١٣٩٧
 - کل بازدید : 18486142
 - بازدید امروز : 255
 - بازدید این صفحه : 242397 5
 - سابقه فعالیت سایت تا امروز : -4288 - روز
         
         

کلیه حقوق این اثر محفوظ و متعلق به پايگاه اينترنتي ایمنی می باشد. Copyright © 2009 - Imeny.com . All rights reserved