ایمنی Safety Security HSE

 
 

نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
   

حادثه فقط برای دیگران نیست. ایمن زندگی کنید.

 ثبت آگهی معرفی وب سایترزومه های ثبت شدهثبت آگهی معرفی شرکت/موسسه ایمنیثبت آگهی استخدام /فرصت شغلیثبت رزومهثبت آگهی معرفی کالاها و خدمات ایمنیثبت آگهی معرفی رویداد/همایش ایمنیسایر صفحات سایت

 

این صفحه: 776-بررسی وضعیت ایمنی در یکی از بیمارستانهای تهران

960422 شرکت دانش بنیان سامان تهویه نیک پالایش 924 ک

960622 کانال تلگرام ایمنی و بهداشت برای زندگی- 1027k

960622 دوره آموزشی تخصصی توسط NFPA در استانبول 166k

950325 انتشارات حک: ناشر تخصصی کتاب های دانشگاهی HSE

کانال تلگرام ایمنی

هفتمین همایش سراسری بهداشت و ایمنی کار به ميزباني دانشگاه علوم پزشكي قزوین و انجمن علمي بهداشت کار ایران  13 لغایت 15  اردیبهشت ماه سال  1390 در قزوین برگزار شد. اين همایش ، يكي از بزرگترين گردهمايي هاي علمي كشور است كه با حضور صاحبنظران، محققين، دانشمندان و دانشجويان حوزه ایمنی و بهداشت حرفه ای بصورت دوسالانه برگزار ميشود.  در كنار ديگر ساير مجريان محترم ،"پايگاه اينترنتي ايمني" افتخار داشت رسالت طراحي و بروز رساني سايت رسمي همايش و  اطلاع رساني اين رويداد مهم  را از ماهها قبل از برگزاري تا پايان همايش بعهده داشته باشد.

   كميته علمي همايش  كميته اجرايي همايش  گالري عكس همايش  مقالات ارائه شده در همايش

 

بررسی وضعیت ایمنی در یکی از بیمارستانهای تهران

 

-

 

 

ارائه خدمات درمانی در محیطی ایمن یکی از اساسی ترین مسئولیت های بیمارستان بشمار می رود . حفظ و ارتقا سلامت بیماران ، کارکنان و مراجعین بیمارستان ، رعایت اصول ایمنی در تمامی ابعاد در مرکز درمانی و بیمارستان ها امری خطیر و اجتناب ناپذیر است . مواد و روش کار: تحقیق حاضر یک پژوهش توصیفی است که به منظور تعیین وضعیت ایمنی بخش های پشتیبانی و تشخیص یکی از بیمارستان شهر تهران و ارائه الگوی مناسب جهت بهبود وضعیت و افزایش ضریب ایمنی انجام شده است . جامعه پژوهش در این تحقیق ، بخش های پشتیبانی و تشخیص بیمارستان بوده است. ابزار جمع آوری اطلاعات ، پرسشنامه و چک لیست بوده که در قالب 215 سوال در 9 بخش تنظیم گردیده است . که با روش های مشاهده و مصاحبه داده ها جمع آوری شد . بحث و نتیجه گیری : نتایج بدست آمده حاکی از آن است که وضعیت رعایت اصول مدیریت ایمنی در بخش های پشتیبانی و تشخیص بیمارستان مورد مطالعه 87 درصد موارد رعایت شده است و در 51/6 درصد موارد بصورت ناکافی رعایت شده است . وضعیت رعایت اصول مدیریت کلی ایمنی در بخش های پشتیبانی و تشخیصی در 68 درصد مطلوب و 32 درصد نامطلوب می باشد . از نظر وضعیت رعایت ایمنی عمومی در بخش های پشتیبانی و تشخیصی در 76 درصد موارد رعایت شده است و در 5 درصد موارد رعایت نشده است و در 18 درصد موارد بصورت کافی رعایت نشده است . از نظر تسهیلات ایمنی عمومی 100 درصد موارد رعایت شده است . و از نظر وضعیت آمادگی بخش های پشتیبانی و تشخیصی در مواقع حوادث احتمالی بصورت 20 درصد موارد بصورت کافی رعایت نشده است . براساس یافته های پژوهش رهنمودهای لازم جهت افزایش ضریب ایمنی ارائه شده است که می تواند به منظور بهبود وضعیت ایمنی در مرکز مورد پژوهش بکار گرفته شود .

 

-

واژگان كليدي :    -

 
 

نويسنده اول :

فرشید امینی
1- کارشناس بهداشت محیط – دانشگاه آزاد – واحد تهران شمال
-
-
كد ثبت اين مقاله در سايت :  776

<<<< بازگشت به صفحه قبل

.....

 << بازگشت به صفحه قبل   

 

   

 

 
 
 
 

ارتباط با مدیریت سایت ایمنی :
ایمیل :    Email:       info@imeny.ir   
سامانه پیامکی :       SMS :   3000257757
کانال تلگرام:

https://telegram.me/imeny_telegram

 

عضویت در خبرنامه :

چنانچه تمایل دارید منتخب مطالب سایت از طریق ایمیل برای شما ارسال گردد نام و نام خانوادگی خود را در کادر بالا و ایمیل خود را در کادر پایین ثبت و بعد روی دکمه "ارسال به خبرنامه" کلیک کنید:

Powered by WebGozar

 

کلیه حقوق این اثر محفوظ و متعلق به پايگاه اينترنتي ایمنی می باشد.          Copyright © 2009 - Imeny.com . All rights reserved