عضویت در سرور جدید

   

 صفحه نخست
سفارش تبلیغات
عضويت
مشاوره ایمنی
رزومه جویندگان کار
ثبت آگهی استخدام
ثبت رزومه جدید
ثبت آگهی اطلاع رسانی رایگان

970107 سرور جدید ایمنی 214ک

 

   آرشیو تمام مطالب    اخبار/ گوناگون  
   حوادث    قوانین/آیین نامه ها/دستورعمل ها و استانداردهای مرتبط با ایمنی  
   رویدادها: همایش/نمایشگاه/جشنواره//کارگاه و دوره آموزشی    فرصت های شغلی/آگهی های استخدام  
   معرفی شرکتها و موسسات فعال در حوزه ایمنی    آگهی کالاها و خدمات ایمنی و امنیتی  
   علمی آموزشی    رزومه متخصصان و جویندگان کار در حوزه ایمنی  

این صفحه: میزان نور محیط شغلی بر سلامت افراد موثر است

 

961218 1945k ایجاد صفحه اختصاصی

961214 حوادث کاری مهندس بخارایی 1143K

960422 شرکت دانش بنیان سامان تهویه نیک پالایش 924 ک

970107 سرور جدید ایمنی 257ک

کانال تلگرام ایمنی

 

کد ایمنی: 9069  تاریخ: 1396/09/11

  www.imeny.com
   

 

میزان نور محیط شغلی بر سلامت افراد موثر است

   

پایگاه اطلاعات ایمنی: در سال های اخیر الزامات اقتصادی ، تکنولوژیکی و دیگر عوامل باعث گسترش مشاغلی شده که در خارج از ساعات معمول کار روز انجام می شود .همچنین در بسیاری از مشاغل استفاده از نور مصنوعی در طول روز نیز ضرورت دارد ،بنابر این در گزارش زیرچگونگی تاثیر نور در سلامت افراد در محیط کار مورد بررسی قرار گرفته است.

 بنا به گزارش ایمنی(www.imeny.com) محیط کار از آن دسته مکان هایی است که فرد بخش زیادی از وقت خود را در آن سپری می‌کند. بر این اساس عوامل موجود در محیط کار نیز عملکرد فرد را تحت تاثیر قرار می دهد.

 

عوامل متعددی وجود دارند که در محیط کار بر سلامت افراد تاثیرگذار است. به عنوان مثال برخی مشاغل در محیط باز و برخی دیگر در مکان های بسته قرار دارند. میزان روشنایی در محیط بسته بسیار حائز اهمیت است. کمی و زیادی نور می تواند تاثیرات متضادی بر نیروی کار داشته باشد.

برخی تاثیرات نوری بر بینایی و برخی دیگر بر مسایل روانی تاثیرگذار است. کار در محیط بسته کم نور و همچنین در فضای پر نور اغلب موجب خستگی و تحریک پذیری فرد است. افرادی که در چنین محیط هایی فعالیت می کنند بازده مناسبی نخواهند داشت و اغلب ویژگی های منفی روانی از خود نشان می دهند.

به گفته کارشناس ارشد بهداشت حرفه ای معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، نور و روشنایی نخستین عامل محیطی است که برای هر نوع فعالیتی ضروری است .این عامل بیش از سایر متغیر های فیزیکی در کار و وظیفه ی شغلی تاثیر دارد . زیرا متغیرهای دیگری را که در کیفیت انجام کار نقش مهمی دارند دستکاری می کند.

به گزارش و ب د ا،شهریار روحی افزود: با توجه به اینکه، عوامل متعددی از قبیل: نوع کار ، زمینه ، اجزای کوچک قابل تغییر کار ، فرصت دیدن اشیا، میزان برجستگی ریزه کاری ها نسبت به زمینه، سن فرد و بالاخره مصالح ساختمانی محیط و ابزار و وسایل پیرامون آن در میزان نور لازم برای محیط دخالت دارد، ارائه یک نظر کلی در باره مقدار روشنایی در محیط کار بسیار دشوار است.

وی اذعان داشت: توجه به نور و روشنایی به عنوان یکی از متغیر های محیط کار ، بر این فرض استوار است که بین راندمان فرد و شدت نور در هنگام کار همبستگی وجود دارد. یعنی با افزایش روشنایی ، کارایی فرد هم افزایش می یابد.

وی اضافه کرد: روشنایی در محیط کار از دو جهت ادارکی و روانی بر عملکرد اثر گذاشته و ثمر بخشی آن را افزایش می دهد. در این ساز و کار در نهایت ، تعامل و تاثیر متقابل دو دسته از عوامل موجب بهبود کار می شود.

روحی، تامین بیشترین حفاظت از بینایی کارکنان، کاهش عوامل ایجاد خستگی و فشار ناشی از کمبود روشنایی، پیش گیری از حوادث ناشی از کار ، افزایش بازده کار و بهبود کیفیت محصولات را از اهداف تامین روشنایی کافی و مناسب در محیط کار عنوان کرد و افزود: کافی بودن ، توزیع مطلوب فرکانس های نور از ویژگی های روشنایی رضایت بخش و مناسب است. همچنین درخشندگی سطوح نباید سبب چشم زدگی یا ایجاد سایه های مزاحم شود.

این کارشناس ارشد بهداشت حرفه ای گفت: استفاده از نور طبیعی بدلایلی همچون کامل بودن طیف رنگ، اقتصادی بودن، خاصیت میکروب کشی و کمک به ساخته شدن ویتامینD نسبت به استفاده از نور مصنوعی ارجحیت دارد و جهت تامین نور محیط بیشتر توصیه می شود.

   <#f:213/>
   <#f:150/>
 

 موقعیت/منطقه :  <#f:559/>

 

 <#f:656/> :  <#f:657/>

 

 <#f:658/> :  <#f:659/>

 

 <#f:660/> :  <#f:661/>

 

 آدرس :  <#f:662/>

 

 تلفن :  <#f:663/>

 

 ایمیل :  <#f:664/>

 

 <#f:665/> :  <#f:666/>

 

 <#f:667/> :  <#f:668/>

 

 <#f:669/> :  <#f:670/>

 

 تاریخ انقضای این آگهی :  <#f:671/>

   ارسال کننده آگهی : <#f:526/>

دریافت اطلاعات بیشتر / به نقل از  اطلاعات

(243)

امتیازدهی
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 
نظرات بینندگان
این آیتم فاقد نظر می باشد
 << بازگشت به صفحه قبل   

 

   

 

 
 
 
         

تماس با ما


www.imeny.com

 پست الکترونیک: info@imeny.ir

 سامانه پیامک   : 3000257757

تلگرام:

@imeny_telegram

 

 

دسترسی سریع


صفحه نخست سفارش تبلیغات عضويت وبکده ايمني مشاوره ایمنی آیین نامه ها و دستورعمل ها رزومه جویندگان کار ثبت آگهی استخدام ثبت رزومه جدید جستجو در سايت معرفي سايت ها اطلاعات ايمني مواد شيميايي (MSDS) ثبت آگهی اطلاع رسانی رایگان تماس با ما پرداخت وجه سایر صفحات سایت

 

آمار سایت


 - امروز: پنج شنبه ٢٨ تير ١٣٩٧
 - کل بازدید : 18587111
 - بازدید امروز : 1377
 - بازدید این صفحه : 1080960 4
 - سابقه فعالیت سایت تا امروز : -4341 - روز
         
         

کلیه حقوق این اثر محفوظ و متعلق به پايگاه اينترنتي ایمنی می باشد. Copyright © 2009 - Imeny.com . All rights reserved