عضویت در سرور جدید

   

 صفحه نخست
سفارش تبلیغات
عضويت
مشاوره ایمنی
رزومه جویندگان کار
ثبت آگهی استخدام
ثبت رزومه جدید
ثبت آگهی اطلاع رسانی رایگان

970107 سرور جدید ایمنی 214ک

 

   آرشیو تمام مطالب    اخبار/ گوناگون  
   حوادث    قوانین/آیین نامه ها/دستورعمل ها و استانداردهای مرتبط با ایمنی  
   رویدادها: همایش/نمایشگاه/جشنواره//کارگاه و دوره آموزشی    فرصت های شغلی/آگهی های استخدام  
   معرفی شرکتها و موسسات فعال در حوزه ایمنی    آگهی کالاها و خدمات ایمنی و امنیتی  
   علمی آموزشی    رزومه متخصصان و جویندگان کار در حوزه ایمنی  

این صفحه: نیمی از حوادث شغلی منجر به فوت کشور در کارگاه های ساختمانی رخ می دهد

 

961218 1945k ایجاد صفحه اختصاصی

961214 حوادث کاری مهندس بخارایی 1143K

960422 شرکت دانش بنیان سامان تهویه نیک پالایش 924 ک

970107 سرور جدید ایمنی 257ک

کانال تلگرام ایمنی

 

کد ایمنی: 9031  تاریخ: 1396/09/02

  www.imeny.com
   

 

نیمی از حوادث شغلی منجر به فوت کشور در کارگاه های ساختمانی رخ می دهد

   

پایگاه اطلاعات ایمنی: مدیرکل بازرسی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: نیمی از حوادث شغلی منجر به فوت کشور در کارگاه های ساختمانی رخ می دهد و در این حوزه چالش جدی در ایران وجود دارد.

 بنا به گزارش ایمنی(www.imeny.com) علی مظفری روز پنجشنبه در سومین همایش مسئولان ایمنی استان مرکزی در اراک، افزود: بحث ایمنی در کارگاه های ساختمانی باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد و فرهنگ سازی گسترده در این خصوص ضروری است.

 

 وی گفت: بر اساس آمار اداره کل بازرسی کار و گزارش بازرسان کشور، 38 درصد از حوادث منجر به فوت ایران در سال 95 مربوط به سقوط از ارتفاع بوده است که می طلبد استانداردهای عملیاتی در این حوزه افزایش یابد.
وی بیان کرد: سالانه 340 میلیون حادثه ناشی از کار در دنیا رخ می دهد و برآورد شده که در این حوادث حدود 2 میلیون و 300 هزار نفر جان خود را از دست می دهند.
دبیر شورای عالی حفاظت فنی و بهداشت کار کشور ادامه داد: آمارها بیانگر آن است که حدود 340 هزار حادثه منجربه فوت دنیا به صورت مستقیم در حوادث کار رخ می دهد و حدود 2 میلیون حادثه منجر به فوت بر اثر بیماری های شغلی و پس از خروج کارگر از حادثه کار اتفاق می افتد.
مظفری تصریح کرد: به طور میانگین روزانه 6 هزار و 40 نفر در دنیا بر اثر حوادث و بیماری های ناشی از کار جان می بازند.
وی گفت: بر اساس گزارش مرکز اچ اس ای در سال 2015 ، هزینه بیماری ها و حوادث ناشی از کار در انگلستان برای هر بیماری شغلی 17 هزار دلار، حادثه منجر به فوت سه میلیون دلار و هر جراحت کاری 80 هزار دلار اعلام شده است.
رئیس مرکز تحقیقات و تعلیمات مرکز حفاظت فنی و بهداشت کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم در ادامه این همایش گفت: سالانه میلیون ها انسان در اثر حوادث ناشی از کار در دنیا جان خود را از دست می دهند.
عباس گرگی افزود: در بسیاری از مواقع حادثه می تواند برون سازی هزینه های تولید باشد و باید دیدگاه انتقادی و دیگر گونه به حوادث داشته باشیم.
وی بیان کرد: تنها یک نفر مسئول ایمنی در کار نیست و ایجاد ایمنی باید به یک تعهد و باور جمعی تبدیل شود و ارزش های ایمنی به ارزش های مسلط سازمانی تبدیل شود.
رئیس مرکز تحقیقات و تعلیمات مرکز حفاظت فنی و بهداشت کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: به صفر رسیدن حادثه یک آرمان است که به ویژه در کشورهای در حال توسعه دست یابی به آن بعید به نظر می رسد.
گرگی عنوان کرد: شکاف سود و ایمنی، مدیریت اقتدارگرایانه در محیط کار، بی اعتمادی سازمانی، رکود اقتصادی، دانش غیرتخصصی کارگران، فرهنگ ایمنی و جو ایمنی، معیشت کارگران، پاداش به نیروی کار، رابطه مسئولان ایمنی با بازرسان کار و ارزیابی ریسک از مهمترین چالش هایی است که مسئولان ایمنیدر کارگاه ها با آن مواجه هستند‌.
وی اظهار کرد: الگوهای تبیین حادثه باید تغییر کند چون و روش های پیشگیرانه برجسته شود.
رئیس مرکز تحقیقات و تعلیمات مرکز حفاظت فنی و بهداشت کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: تعدد متولیان ایمنی و قوانین و نهادها در کشور، رسیدن به عمل و برنامه مشترک را در این حوزه دشوار کرده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی هم در این همایش گفت: مباحث مربوط به حمایت از کار در سال 1302 توسط والی کرمان ویژه کارگران قالی باف این منطقه مورد توجه قرار گرفت.
محمد تقی آبایی هزاوه افزود: اولین قانون خاص کار در ایران در سال 1325 توسط مجلس شورای ملی به تصویب رسید و در سال 1377 در راستای قانون کار ایران با همکاری مشاور سازمان بین المللی کار، اصلاحاتی صورت گرفت و به 66 ماده رسید و در سال 1357 نیز اصلاحی دیگر در این قانون شکل گرفت.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: در سال 1358 بحث تغییر در قانون کار با توجه به پیشرفت های صنعتی کشور مطرح شد و آخرین تغییرات قانون کار در سال 1369 صورت گرفته است.
آبایی هزاوه عنوان کرد: قانون کار فعلی دارای 203 ماده قانون کار و 121 تبصره در 12 فصل است و در این مدت شرایط کار تغییراتی داشته و شغل های جدیدی در کشور ایجاد شده که نیاز است قانون کار به روز شود.
وی گفت: دنیا در زمینه قانون کار 150 سال جلوتر از ایران است و این مهم یک مزیت برای کشور دارد که باید از تجربیات دنیا بهره گیری های لازم صورت گیرد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی افزود: بحث بازرسی و بهداشت کار نیز در دنیا سابقه 60 ساله دارد و حوادث ناشی از کار در استان مرکزی در هفت ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل هشت درصد کاهش یافته و در این مدت 240 حادثه در این استان رخ داده است.
وی گفت: در مقابل حوادث منجر به فوت استان مرکزی در این مدت با افزایش قابل توجهی همراه بوده و بیشترین آمار این بخش در حوزه ساختمان است که نیاز است فرهنگ سازی و آموزش های لازم در این خصوص مورد توجه قرار گیرد.
رئیس هیات مدیره انجمن صنفی مسئولان حفاظت فنی، ایمنی و بهداشت کار استان مرکزی در ادامه این همایش گفت: تامین نظام مهندسی ایمنی بهداشت یکی از دغدغه های مهم جامعه ایمنی کار کشور است.
ابوالفضل تکلو افزود: کار در معدن رتبه اول حوادث کار دنیا را به خود اختصاص داده اما در ایران و استان مرکزی حوادث ساختمانی رتبه دار است‌.
وی بیان کرد: 48 درصد از حوادث شغلی کشور در بخش ساختمان رخ می دهد که باید در این خصوص چاره اندیشی های ویژه صورت گیرد.
رئیس هیات مدیریت انجمن صنفی مسئولان حفاظت فنی، ایمنی و بهداشت کار استان مرکزی ادامه داد: این استان چهارمین قطب صنعتی کشور است اما حوادث ناشی از کار در بخش صنعت استان مرکزی پایین است و در مقابل حوادث ناشی از کار در حوزه ساختمان در حال افزایش است.
در هفت ماه امسال 240 حادثه ناشی از کار در استان مرکزی به وقوع پیوسته که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال قبل هشت درصد کاهش یافته است.

   <#f:213/>
   <#f:150/>
 

 موقعیت/منطقه :  <#f:559/>

 

 <#f:656/> :  <#f:657/>

 

 <#f:658/> :  <#f:659/>

 

 <#f:660/> :  <#f:661/>

 

 آدرس :  <#f:662/>

 

 تلفن :  <#f:663/>

 

 ایمیل :  <#f:664/>

 

 <#f:665/> :  <#f:666/>

 

 <#f:667/> :  <#f:668/>

 

 <#f:669/> :  <#f:670/>

 

 تاریخ انقضای این آگهی :  <#f:671/>

   ارسال کننده آگهی : <#f:526/>

دریافت اطلاعات بیشتر / به نقل از  ایرنا

(247)

امتیازدهی
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 
نظرات بینندگان
این آیتم فاقد نظر می باشد
 << بازگشت به صفحه قبل   

 

   

 

 
 
 
         

تماس با ما


www.imeny.com

 پست الکترونیک: info@imeny.ir

 سامانه پیامک   : 3000257757

تلگرام:

@imeny_telegram

 

 

دسترسی سریع


صفحه نخست سفارش تبلیغات عضويت وبکده ايمني مشاوره ایمنی آیین نامه ها و دستورعمل ها رزومه جویندگان کار ثبت آگهی استخدام ثبت رزومه جدید جستجو در سايت معرفي سايت ها اطلاعات ايمني مواد شيميايي (MSDS) ثبت آگهی اطلاع رسانی رایگان تماس با ما پرداخت وجه سایر صفحات سایت

 

آمار سایت


 - امروز: سه شنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٧
 - کل بازدید : 18530972
 - بازدید امروز : 502
 - بازدید این صفحه : 1061222 8
 - سابقه فعالیت سایت تا امروز : -4311 - روز
         
         

کلیه حقوق این اثر محفوظ و متعلق به پايگاه اينترنتي ایمنی می باشد. Copyright © 2009 - Imeny.com . All rights reserved