ایمنی Safety Security HSE

 
 

نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]
[فراموشی کلمه عبور]
   

930929 بنر شما 15ک

 ثبت آگهی معرفی وب سایترزومه های ثبت شدهثبت آگهی معرفی شرکت/موسسه ایمنیثبت آگهی استخدام /فرصت شغلیثبت رزومهثبت آگهی معرفی کالاها و خدمات ایمنیثبت آگهی معرفی رویداد/همایش ایمنیسایر صفحات سایت

 

این صفحه: HSEE باید از ورودی شهرک‌‌های صنعتی تا همه بخش‌های واحدهای تولیدی مورد توجه قرار گیرد

960422 شرکت دانش بنیان سامان تهویه نیک پالایش 924 ک

960325 صاعقه گیر الکترونیکی کرونا

950325 انتشارات حک: ناشر تخصصی کتاب های دانشگاهی HSE

کانال تلگرام ایمنی

 

کد ایمنی: 8246  تاریخ: 1395/08/19

  www.imeny.com
   

 

HSEE باید از ورودی شهرک‌‌های صنعتی تا همه بخش‌های واحدهای تولیدی مورد توجه قرار گیرد

   

پایگاه اطلاعات ایمنی: معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت در روز ایمنی و آتش نشانی و اولین گردهمایی مدیران HSEE شهرک های صنعتی کشور که از ٤٢ بنگاه تولیدی برتر در زمینه بهداشت ،ایمنی،محیط زیست وانرژی تقدیر شد، اعلام کرد: صیانت از جان مردم و سرمایه های مادی واحدهای صنعتی مستقر در شهرکها و نواحی صنعتی یکی از وظایف اصلی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی است.

 بنا به گزارش ایمنی(www.imeny.com) <#f:555/>

 

به گزارش ایلنا، علی یزدانی در این مراسم ضمن گرامیداشت "روز آتش نشانی و ایمنی" و یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس اظهار کرد: امسال بیش از 150 هزار نفر در سطح بنگاه های تولیدی کشور آموزش خواهند دید که یکی از محورهای اصلی در  آموزش صنعتگران ترویج آموزه های  بهداشت ،ایمنی،محیط زیست وانرژی در جهت صیانت از شاغلان و سرمایه های ملی است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران با اشاره به تاکید دولت تدبیر و امید بر اهمیت رعایت ایمنی در صنایع کشور گفت: در سفر اخیر خود به استان قزوین   به همراه رییس جمهور یکی از موافقت نامه هایی که با حضور ایشان در این استان به تصویب رسیده ، معطوف به بحث ایمنی بود.

معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت  خاطر نشان کرد: به منظور ایجاد چهارچوب مدیریتی نظام مند و پاسخگو، ساختار HSEE در سازمان و شرکت های تابعه ایجاد شده است که در آن مدیر مربوطه  به طور مستقیم زیر نظر مدیرعامل فعالیت نماید.

 مهندس یزدانی گفت: مدیر HSEE  در زمان حضور در محل کار خود صدها وظیفه و ماموریت را بر عهده می گیرد و این طور نیست که انتصاب مدیران HSEE  از سوی سازمان صنایع کوچک صرفا یک ابلاغ باشد.

معاون وزیر صنعت،معدن وتجارت افزود: مدیر HSEE  از ورودی شهرک صنعتی گرفته تا مجموعه واحد های تولید را باید مورد توجه قرار دهد و شرکت های خدماتی نیز در این زمینه مسئولیت دارند. وی افزود: حفظ سلامتی کارگران و متخصصان یکی از ماموریت های شرکت های خدماتی ، مدیران شهرک ها  و صاحبان صنایع است.

 معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت ضمن بیان آمار حوادث رخ داده در شهرکها و نواحی صنعتی، اضعار نمود  بیشترین حادثه رخ داده در بنگاه های تولیدی کشور حریق بوده است،

مهندس یزدانی در ادامه اظهار کرد: همه باید بدانیم دلیل وقوع بسیاری از حوادث به دلیل حریق، سقوط مصالح، نصب غیر استاندارد ماشین آلات و عدم شناخت نقاط خطرخیز بوده است و در این شرایط صیانت از جان مردم و سرمایه های مادی آن ها یکی از وظایف اصلی ما در شهرک های صنعتی است.

مهندس یزدانی در بخش دیگری از سخنانش یکی از رسالت های پیامبر اسلام را نجات بشر  عنوان  و  اظهار کرد: با توجه به اهمیتی که مکتب اسلام برای جان انسان ها در نظر گرفته، آتش نشان ها در جایگاهی قرار دارند که در جهت توجه به اخلاق و آموزه های اسلام عمل می کنند.

وی افزود: در عرصه بهداشت، ایمنی و محیط زیست آتش نشان ها از پرچمداران نگاه انسانی به جامعه بشری هستند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران در ادامه  با اشاره به مانور اطفای حریقی که در شهرک صنعتی شمس آباد  انجام شد، اظهار کرد: این مانور گوشه ای از تلاش های بی حد و مرز آتش نشانان را به نمایش گذاشت.

یزدانی با بیان اینکه ماموریت آتش نشان ها ماموریتی با نگاه به ثانیه ها است، اظهار کرد: یک دقیقه تاخیر در ماموریت ممکن است به قیمت از بین رفتن جان یک انسان تمام شود و این مسئله نشان می دهد که کار آتش نشان ها کار بسیار با اهمیتی است.

در ادامه این مراسم دکتر یاراحمدی مدیر کل بهداشت ، ایمنی ، محیط زیست  و انرژی وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز  با تاکید براینکه وقت آن رسیده که پس از 7 دهه قدمت و سابقه رقابت در کنار دستگاه های اجرایی فعالیت و ماموریت متفاوتی در مورد HSEE  تعریف شود،

وی افزود: در مورد تعاملات داخل شهرک ها مصوبه ای داریم که در آن تاکید شده که تمام فعالیت های داخل شهرک های صنعتی باید مطابق با قوانین سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران باشد و بر همین اساس دستورالعمل واحدی در تمام شهرک های صنعتی اجرا خواهد شد.  وی ادامه داد: در 48 سازمان تابعه وزارت صنعت در کشور دستور واحدی را  در زمینه  HSEEصادر کرده ایم.

همچنین در این مراسم توفیقی مدیر ایمنی، بهداشت، محیط زیست و انرژی  سازمان نیز ضمن گرامیداشت یاد شهدای آتش نشان پس از قرائت پیام  مهندس محمد رضا نعمت زاده به مناسبت بزرگداشت روز آتش نشانی و ایمنی به آسیب پذیر بودن صنایع کوچک  ومتوسط در حوزهHSE  نسبت به صنایع بزرگ اشاره وبر ازوم حمایت بیشتر از آن ها تاکید کرد.

 گفتنی است در این گردهمایی با حضور  علی یزدانی، مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران و جمعی از مدیران وزارت صنعت و شهرک های صنعتی برگزار شد، ضمن تقدیر از ٤٢ بنگاه تولیدی دارای عملکرد مثبت در زمینه HSE، آخرین اقدامات صورت گرفته در حوزه HSEE  در سطح شهرک های صنعتی کشور به نمایش گذاشته شد همچنین در پایان این گردهمایی کارگاهی آموزشی در سطح مدیران HSEE  سراسر کشور در شهرک صنعتی شمس آباد برگزار شد.

در حاشیه این گردهمایی نیز به مناسبت روز آتش نشانی و ایمنی آژیر ایمنی توسط معاون وزیر صنعت،معدن وتجارت درشهرک صنعتی شمس آباد وسایر شهرکها و نواحی صنعتی  به صدا درآمد و  مانور اطفای حریق وامداد نجات  توسط ایستگاه های آتش نشانی شهرک صنعتی شمس آباد و چند شهرک دیگر برگزار شد.

   <#f:213/>
   <#f:150/>
 

 موقعیت/منطقه :  <#f:559/>

 

 <#f:656/> :  <#f:657/>

 

 <#f:658/> :  <#f:659/>

 

 <#f:660/> :  <#f:661/>

 

 آدرس :  <#f:662/>

 

 تلفن :  <#f:663/>

 

 ایمیل :  <#f:664/>

 

 <#f:665/> :  <#f:666/>

 

 <#f:667/> :  <#f:668/>

 

 <#f:669/> :  <#f:670/>

 

 تاریخ انقضای این آگهی :  <#f:671/>

   ارسال کننده آگهی : <#f:526/>

دریافت اطلاعات بیشتر / به نقل از  ایلنا

(981)

امتیازدهی
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 
نظرات بینندگان
این آیتم فاقد نظر می باشد
 << بازگشت به صفحه قبل   

 

   

 

 
 
 
 

ارتباط با مدیریت سایت ایمنی :
ایمیل :    Email:       info@imeny.ir   
سامانه پیامکی :       SMS :   3000257757
کانال تلگرام:

https://telegram.me/imeny_telegram

 

عضویت در خبرنامه :

چنانچه تمایل دارید منتخب مطالب سایت از طریق ایمیل برای شما ارسال گردد نام و نام خانوادگی خود را در کادر بالا و ایمیل خود را در کادر پایین ثبت و بعد روی دکمه "ارسال به خبرنامه" کلیک کنید:

Powered by WebGozar

 

کلیه حقوق این اثر محفوظ و متعلق به پايگاه اينترنتي ایمنی می باشد.          Copyright © 2009 - Imeny.com . All rights reserved