ایمنی Safety Security HSE

 
 

نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]
[فراموشی کلمه عبور]
   

حادثه فقط برای دیگران نیست. ایمن زندگی کنید.

 ثبت آگهی معرفی وب سایترزومه های ثبت شدهثبت آگهی معرفی شرکت/موسسه ایمنیثبت آگهی استخدام /فرصت شغلیثبت رزومهثبت آگهی معرفی کالاها و خدمات ایمنیثبت آگهی معرفی رویداد/همایش ایمنیسایر صفحات سایت

 

این صفحه: سردار حمیدی: کمیسیون ایمنی جایگاه بالایی ندارد/ اقدامات در کشور به صورت جزیره‌ای است

960422 شرکت دانش بنیان سامان تهویه نیک پالایش 924 ک

960622 کانال تلگرام ایمنی و بهداشت برای زندگی- 1027k

960622 دوره آموزشی تخصصی توسط NFPA در استانبول 166k

950325 انتشارات حک: ناشر تخصصی کتاب های دانشگاهی HSE

کانال تلگرام ایمنی

 

کد ایمنی: 8774  تاریخ: 1396/06/22

  www.imeny.com
   

 

سردار حمیدی: کمیسیون ایمنی جایگاه بالایی ندارد/ اقدامات در کشور به صورت جزیره‌ای است

   

پایگاه اطلاعات ایمنی: رئیس پلیس راه راهور ناجا در برنامه تیتر امشب که به بررسی دستور معاون اول رئیس‌جمهوری برای تهیه نقشه راه بهبود وضع ایمنی جاده‌ها اختصاص داشت، گفت که اقدامات در کشور به صورت جزیره‌ای انجام می‌شود و اقداماتی در بخش‌هایی انجام می‌شود اما برای همه لازم‌الاجرا نیست.

 بنا به گزارش ایمنی(www.imeny.com) به گزارش ایسنا، مهرداد تقی‌زاده، معاون وزیر راه و شهرسازی با حضور در برنامه "تیتر امشب" درباره دستور ویژه معاون اول رئیس جمهوری در اهمیت ارزیابی ایمنی جاده‌ها گفت: دستور معاون اول رئیس جمهوری بسیار مهم است چرا که نشان داد باید به ایمنی به عنوان بحث جدی و فراسازمانی نگاه کرد.

 

وی افزود: در وزارت راه و شهرسازی چند سال است که درباره ایمنی جاده‌ها کار شده و کمیسیون ایمنی داریم که دارای ۱۶ عضو است که علاوه بر پلیس، صدا و سیما، برنامه و بودجه، وزارت بهداشت، وزارت کشور و خیلی از سازمان‌ها که در دستور و حکم معاون اول نام برده شده، عضو این کمیسیون هستند. وظیفه کمیسیون رصد ایمنی راه‌هاست تا راهکارهایی برای ایمن‌تر شدن جاده‌ها پیدا شود.

تقی‌زاده عنوان کرد: نامه‌ای که از طرف آقای جهانگیری صادر شد ناشی از یک گزارش و نامه نیست بلکه ایشان نیز وضعیت جاده‌ها را رصد کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه ایمنی یک بحث فراسازمانی است اظهار کرد: چندین سال است که این موضوع از ابعاد مختلف بررسی و اقداماتی انجام شده اما برخی موضوعات نیز هنوز به مرحله انجام نرسیده ولی بعضی از موضوعات در این باره به مرحله اقدام رسیده است.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه قرار است ظرف دو ماه پیشنهادها برای تدوین نقشه راه داده شود گفت: تا کنون هم در زمینه جاده‌ای اقداماتی مقطعی و موردی انجام داده‌ایم. به طور مثال ‌دوربین‌های ثبت سرعت در جاده‌ها، دوربین‌هایی که وضعیت خودروها را مانیتور می‌کند، سیستم‌های مکانیزه روی حمل و نقل ‌عمومی نیز از اقدامات جاده‌ای بوده است.

تقی زاده گفت: روز گذشته هم در جلسه‌ای که داشتیم سعی کردیم از مجلس و قوه قضائیه کمک بگیریم. در کشورهای مختلف دادگاه‌های تخلفات رانندگی داریم که این موارد سریع‌تر بررسی می‌شود. این کار یکی از درخواست‌های ما بوده و امیدواریم بتوانیم در کمیسیون ایمنی مجلس با حضور نماینده دادستان و نمایندگان مجلس از قوه قضائیه نیز بخواهیم در این امر کمک کنند.

وی افزود: با توجه به اینکه به شش وزیر و مدیران ارشد، دستور معاون اول خطاب شده است می‌توانیم جدای از بخش نقشه راه، درباره ایمنی جاده‌ها نیز از مجلس کمک بگیریم و این فرصتی مغتنم برای به نتیجه رسیدن ایده‌ها خواهد بود.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی در ادامه عنوان کرد: حمل و نقل درون‌شهری در تمام شهرها و کشور زیر نظر شهرداری است و وزارت راه و شهرسازی نیز کار نظارت بر جاده‌های برون شهری را بر عهده دارد و برای اینکه به سوانح شهری نیز رسیدگی شود از وزارت کشور نیز کمک خواهیم گرفت.

تقی زاده در ادامه گفت: از آنجایی که وزارت صنعت، معدن و تجارت وضعیت ناوگان حمل و نقل را به عهده دارد می‌تواند در استانداردسازی ایمنی کمک کند. در کمیسیون ایمنی استانداردسازی ۸۴ گانه خودروها، مطرح شد و بنابراین خودروی استاندارد می‌تواند در تلفات جاده‌ای کمتر خسارت و تلفات وارد کند.

وی درباره نقش سازمان برنامه و بودجه نیز گفت: سازمان برنامه و بودجه یکی از مهمترین ارکان این مجموعه است. ایران جزو کشورهایی است که درگیر حوادث رانندگی است. تمام کشورهای پیشرفته برای ایمنی جاده‌ها سهم ریلی جاده‌ها را بیشتر کرده‌اند. با توجه به اینکه بیشتر تصادفات در حومه شهرها اتفاق می‌افتد باید توسعه قطارهای حومه‌ای را دستور کار قرار دهیم و حمل و نقل ریلی و باری نیز باید توسعه یابد.

وی اضافه کرد: افزایش حمل و نقل جاده‌ای پرهزینه است و احتیاج به بودجه اساسی دارد. در وزارت راه و شهرسازی ۳۹۵۰ نقطه داریم که از لحاظ ایمنی نیاز به ارتقا دارد که بودجه کلان نیاز دارد و این امر کمک سازمان برنامه و بودجه را می‌طلبد.

همچنین سردار محمد حسین حمیدی، رئیس پلیس راه راهور ناجا در ارتباط تلفنی گفت: از سال ۸۴ به بعد با هماهنگی دستگاه‌ها توانستیم عدد ۲۸ هزار کشته را در پایان سال ۹۵ به زیر ۱۶ هزار نفر برسانیم و کاهش ۱۲ هزار نفری تلفات جاده‌ای نشان داد که کارهای خوبی در این زمینه انجام شده است اما باید طرحی نو داده شود و برای بهبود وضعیت موجود و هماهنگی بیشتر، این امر در دستور کار قرار گرفت و معاون اول رئیس جمهوری وارد این کار شدند و دستور ویژه‌ای دادند.

وی افزود: همه سازمان‌ها باید اقدامات جدی‌تری در دستور کار خود قرار دهند و با همکاری و هماهنگی دستگاه‌ها می‌توان به نتایج خوبی رسید.

رئیس پلیس راه راهور ناجا عنوان کرد: برای کم کردن حوادث جاده‌ای باید بخش‌های مختلف کشور با هم همکاری کنند و نهاد بالادستی نیز برای هماهنگی دستگاه‌ها وارد عمل شود. چرا که به رغم پیشرفت‌ها از برنامه چهارم و پنجم توسعه عقب هستیم و برای رسیدن به هدف مورد نظر باید همه دستگاه‌ها هماهنگ شوند.

سردار حمیدی در  مورد نقش کمیسیون ایمنی عنوان کرد: با توجه به اینکه این کمیسیون درخواست بودجه می‌دهد، جایگاه بالایی ندارد که بتواند دستور دهد.

وی در ادامه گفت: عامل انسانی در دنیا پررنگ‌ترین عامل ایجاد حوادث جاده‌ای است. ما مشکل ساختاری داریم و اقدامات در کشور به صورت جزیره‌ای است. اقدامات در بخش‌هایی انجام می‌شود اما برای همه دستگاه‌ها قابلیت اجرایی و الزام  ندارد باید نهاد بالادستی در جایی قرار بگیرد که به سایر دستگاه‌ها اشراف داشته باشد.

سردار حمیدی در مورد شاخص‌های سنجش تصادفات عنوان کرد: در دنیا به ازای دو شاخص، تصادفات سنجیده می‌شود یا عامل انسانی و وسیله نقلیه است یا به ازای فوت انسانی در صحنه است.

در ادامه برنامه، شفیعیان استاد دانشگاه نیز در ارتباط تلفنی در مورد دستور معاون اول رئیس جمهوری در مورد نقشه راه بهبود وضعیت جاده‌ها گفت: این دستور معاون اول رئیس جمهوری جای خرسندی دارد. چون ایمنی در جاده‌ها بسیار مهم است. این نکته مثبتی است به هر حال متولی ایمنی باید وزارت راه و شهرسازی باشد. باید کمیسیون ایمنی راه‌ها به متولی وزارت راه و شهرسازی ایجاد شود. مسئول در این رابطه باید شناخته شود، مدل‌ها باید دیده شود و همه سازمان‌های مرتبط با همکاری هم به ایجاد ایمنی کمک کنند.

وی درباره مهمترین چالش در جاده‌ها گفت: مهمترین رکن در ایمنی جاده‌ها مدیریت است که در ارتقای ترافیک در حمل و نقل بسیار مهم است.

یک کارشناس تصادفات جاده‌ای نیز در ارتباط تلفنی گفت: منابع مالی یکی از مهمترین‌ عوامل در کاهش تصادفات جاده‌ای است. بر اثر نبود سیستم روشنایی آمار تصادفات بالا می‌رود و در کنار آن هزینه‌های بیمه و اورژانس و پلیس نیز اضافه می‌شود. وقتی روشنایی جاده‌ها و نقص جاده‌ها برطرف شود سازمان‌های درگیر با حوادث جاده‌ای کمتر می‌شود.

   <#f:213/>
   <#f:150/>
 

 موقعیت/منطقه :  <#f:559/>

 

 <#f:656/> :  <#f:657/>

 

 <#f:658/> :  <#f:659/>

 

 <#f:660/> :  <#f:661/>

 

 آدرس :  <#f:662/>

 

 تلفن :  <#f:663/>

 

 ایمیل :  <#f:664/>

 

 <#f:665/> :  <#f:666/>

 

 <#f:667/> :  <#f:668/>

 

 <#f:669/> :  <#f:670/>

 

 تاریخ انقضای این آگهی :  <#f:671/>

   ارسال کننده آگهی : <#f:526/>

دریافت اطلاعات بیشتر / به نقل از  ایسنا

(14)

امتیازدهی
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 
نظرات بینندگان
این آیتم فاقد نظر می باشد
 << بازگشت به صفحه قبل   

 

   

 

 
 
 
 

ارتباط با مدیریت سایت ایمنی :
ایمیل :    Email:       info@imeny.ir   
سامانه پیامکی :       SMS :   3000257757
کانال تلگرام:

https://telegram.me/imeny_telegram

 

عضویت در خبرنامه :

چنانچه تمایل دارید منتخب مطالب سایت از طریق ایمیل برای شما ارسال گردد نام و نام خانوادگی خود را در کادر بالا و ایمیل خود را در کادر پایین ثبت و بعد روی دکمه "ارسال به خبرنامه" کلیک کنید:

Powered by WebGozar

 

کلیه حقوق این اثر محفوظ و متعلق به پايگاه اينترنتي ایمنی می باشد.          Copyright © 2009 - Imeny.com . All rights reserved