تجهیز فرودگاههای کشور به خودرو های آتش نشانی مجهز به سیستم واترمیست فشار بالا

در این سیستم آب با فشار بسیار بالایی توسط سیستم تامین فشار تولید می­شود که فشار بالای تولید شده سبب تخلیه آب از نازل به صورت ذرات بسیار ریز می شود. این ویژگی در سیستم Water-mist موجب می­شود آب ویژگی سرد کنندگی خود را دارا ­باشد، اما به دلیل تبدیل شدن به پودر در فضای تخلیه شده به طور کامل پخش می­شود


در راستای ارتقای سطح ایمنی فرودگاه‌های کشورمان، ۱۰ دستگاه خودروی مجهز به سیستم خاموش کننده واترمیست فشار بالا به ناوگان آتش نشانی و هدایت زمینی هواپیما وارد شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران سیستم واترمیست این توانایی را به پرسنل آتش نشانی فرودگاهی می دهد که با سرعت عمل بیشتر در حریق های کوچک موجود در ایرساید عمل کنند و مانع از گسترش حریق و ایجاد خطرهای بیشتر شوند. ضمن اینکه از این سیستم می توان در اطفای حریق چرخ ها و داخل هواپیما استفاده کرد.

اساس کار سیستم Water-mist مطابق بر تولید غبار است که به صورت تولید ذرات ریز آب در محیط عمل می­کند و قطر ذرات در این سیستم بین ۱۰ تا ۱۰۰ میکرون است.

در این سیستم آب با فشار بسیار بالایی توسط سیستم تامین فشار تولید می­شود که فشار بالای تولید شده سبب تخلیه آب از نازل به صورت ذرات بسیار ریز می شود. این ویژگی در سیستم Water-mist موجب می­شود آب ویژگی سرد کنندگی خود را دارا ­باشد، اما به دلیل تبدیل شدن به پودر در فضای تخلیه شده به طور کامل پخش می­شود که در این حالت پوششی در اطراف حریق تشکیل می­دهد که مانع از رسیدن اکسیژن به حریق می­شود.

همچنین خاصیت جذب حرارت توسط ذرات آب بیش از حالت معمول آن است و از مهمترین تغییراتی که در این حالت رخ می­دهد عدم اثر خیس کنندگی و رطوبت بر روی محیط و اشیاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *