بهره‌برداران باید به صورت روزانه وسایل شهربازی ها را کنترل کنند

مدیرکل استاندارد استان ایلام گفت: تجهیزات بازی فاقد مجوز استاندارد خطرآفرین است و تمامی بهره‌برداران و مالکین وسایل تفریحی مکلفند به صورت روزانه وسایل بازی موجود در شهربازی ها را کنترل کنند.


به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، مهناز همتی صبح امروز در جلسه هماهنگی امور تعزیرات استان ایلام اظهار داشت: استاندارد و ایمنی اولویت اول و خط قرمز اداره کل استاندارد ایلام بوده و به هیچ وجه چیزی بالاتر از ایمنی و سلامت شهروندان ایلامی نمی‌پذیریم.

مدیرکل استاندارد ایلام گفت: استاندارد مطالبه عمومی و خواسته شهروندان و یکی از موارد حقوق شهروندی است که تحقق آن ایمنی و سلامت را به مردم هدیه می‌دهد.

همتی به ایمنی اماکن عمومی مثل پارکها، خیابان‌ها، پیاده روها، کوچه ها، پلها، بازارها و سایر اماکن اشاره کرد و گفت: تامین ایمنی و استاندارد سازی اماکن عمومی برای شهروندان ایلامی سرمایه گذاری اجتماعی است.

وی سپس به ایمن سازی شهر بازی‌های ایلام اشاره و ضمن ارائه گزارش مبسوط در این ارتباط گفت: به هر میزان که بر روی ایمنی و تامین جان انسانها و پیشگیری از حوادث تلاش داشته باشیم و مجهز و اقدام به استاندارد سازی امکنه کنیم متضرر نشده و توانسته‌ایم آرامش خاطر به استفاده کنندگان ایجاد کنیم.

مدیر کل استاندارد ایلام به وجود نقص ایمنی در تعدادی از وسایل شهر بازی‌های ایلام اشاره و گفت: تعدادی وسیله در این پارک‌ها به علت خطرآفرینی باید توسط شهرداری و بهره برداران وسایل بازی جمع آوری و سایر تجهیزات نیز باید رفع نقص شود.

وی خاطر نشان کرد: موارد نقص در بازرسی‌ها به دستگاه‌های متولی ابلاغ و با فرجه تعینی مبنی بر عدم استفاده تا زمان استاندارد سازی ابلاغ شده است.

همتی خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت تامین ایمنی و سلامت کودکان در استفاده از این وسایل، انتظار می‌رود شهرداری‌ها در اسرع وقت اقدامات لازم را در خصوص استانداردسازی و رفع نواقص مربوطه انجام دهند.

وی افزود: تجهیزات بازی فاقد مجوز استاندارد خطرآفرین است و می‌تواند منجر به ایجاد حوادث ناخوشایندی برای مردم بویژه کودکان شود، لذا تمامی بهره‌برداران و مالکین وسایل تفریحی مکلفند به صورت روزانه وسایل بازی موجود در شهربازی ها را کنترل کنند.

مدیر کل استاندارد استان ایلام در پایان ضمن درخواست از مردم برای عدم استفاده از وسایل تفریحی فاقد تاییدیه استاندارد، گفت: امیدواریم با تعامل انجام شده با دستگاه‌های ذیربط در فصل تابستان و تعطیلی مدارس بتوانیم حافظان خوبی در حوزه سلامت و ایمنی مردم استان باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *