ایمنی ترددهای دریایی و مقابله با آلودگی دریا در راس امور

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: با توجه به لزوم توجه به محیط زیست دریایی، توسعه فعالیت‌های امور حاکمیتی دریایی در راستای بهبود وضعیت موجود اولویت این اداره کل است.


به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، سیاوش ارجمندزاده با بیان اینکه توسعه در امور حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی در دریا، بطور عمده مربوط به ایمنی دریانوردی، مقابله با آلودگی محیط زیست دریایی و نظارت بر ساخت و سازها در سواحل است، اظهار داشت: سعی داریم این حوزه ها را با اهتمام و جدیت بیشتری دنبال کنیم.

وی یادآورشد: بزرگ ترین پایانه های نفتی و پتروشیمی کشور در استان بوشهر واقع شده که این امر ایجاب می کند در ارتباط با موضوع محیط زیست دریایی نیز اهتمام جدی داشته باشیم.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اظهار داشت: در حوزه توسعه زیرساخت های بندری در سال‌های گذشته اقدام‌های خوب و موثری انجام گرفته که باعث رونق تجارت و افزایش تردد شناورهای تجاری در بنادر استان شده ولی با این وجود نیاز است در زمینه امور حاکمیتی دریایی تمرکز بیشتری صورت و با سرعت بخشی بیشتر باید این حوزه را با توسعه زیرساخت‌های بندری همگام کنیم.
وی بیان کرد: تحقق این مهم بدون شک به بهره‌برداری موثرتر و بهینه‌ای از زیرساخت‌های موجود در استان بوشهر نیز کمک فراوانی می‌کند.
ارجمندزاده ادامه داد: در حوزه زیرساخت‌های مرتبط با توسعه فعالیت‌های صادراتی کارهای خوبی انجام شده ولی باید بررسی لازم برای ظرفیت‌های صادراتی استان بوشهر صورت گیرد.

وی ادامه داد: در صادرات یک بخش مربوط به صادرات کالاهای نفتی و بخشی نیز غیر نفتی است که با کار بیشتر روی آن باید ظرفیت های اصلی را شناسایی و به طور ویژه برای آنها برنامه ریزی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *