المپیاد ایمنی کشور برگزار شد/نیروی انسانی کارآمد،موتورمحرک اقتصاد

مرحله‌ اول سومین المپیاد ایمنی کشور در راستای ارتقای سطح ایمنی و صیانت از نیروی کار، برگزار شد.


به گزارش خبرگزاری مهر، در این المپیاد۳۰۰ نفر از مسوولان، مدیران و کارشناسان ایمنی شرکتها و کارخانجات سراسر کشور با رقابت در بخش علمی شانس خود را بر حضور در مرحله دوم محک زدند.

بر این اساس، ایجاد روحیه رقابت در امر ایمنی، آموزش فراگیر ایمنی کار، فراگیر کردن موضوع ایمنی و صیانت از نیروی کار و کاهش شدت حوادث ناشی از آن از مهمترین اهداف برگزاری این المپیاد است.
رییس دانشگاه زند شیراز در حاشیه این المپیاد، گفت: بی تردید داشتن حق کار در شرایط ایمن و محیطی سالم یکی از مولفه های کار شایسته محسوب می شود و هر کارگر سزاوار آن است که در محیطی فاقد تنش از نگاه ایمنی و سلامت کار فعالیت نماید.

مهدی مخبری افزود: در دنیای مدرن ارزش دارایی های ملت ها نه منابع و ثروت های خدادادی بلکه منابع انسانی کارآمد و سالمی است که موتور محرک اقتصاد ملی و زمینه ساز توسعه اقتصادی و اجتماعی را فراهم می آورد.

وی عنوان کرد: در این راستا ملل مختلف به رغم داشتن ارزش های فرهنگی ویژه خود، ارتقای فرهنگ ایمنی کار را به عنوان ارزش مشترک انسانی دانسته و سرمایه گذاری در آن را یک ضرورت می دانند.
به گفته وی، یکی از مهم ترین وظایف مشترک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دانشگاه های کشور، صیانت از نیروی کار است که این امر فقط با آموزش مداوم محقق می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، افزون برصدور گواهینامه آموزشی به داوطلبان حاضر در آزمون، ۵۰ نفر برتر این دوره به مرحله ی دوم راه پیدا می کنند و به نفرات برتر که در مرحله دوم امتیاز لازم را کسب کنند جوایز ارزنده ای اهداء می شود؛ این در حالیست که نتایج این آزمون نیمه اول شهریور اعلام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *