استقرار مسئولان ایمنی در تمامی کارگاه‌های پرخطر الزامی است

رئیس اداره بازرسی کار اداره کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: استقرار مسئولان ایمنی در تمامی کارگاه‌های پرخطر الزامی است.


محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا از آیین‌نامه ابلاغی به‌کارگیری مسئول ایمنی در کارگاه‌ها گفت: این آئین‌نامه که با هدف ارتقای سطح ایمنی در کارگاه‌های مشمول قانون کار و نظام‌مند کردن به‌کارگیری افراد شایسته و واجد صلاحیت در زمینه ایمنی و پیشگیری ازحوادث ناشی از کار تبیین شده است.

وی افزود: همچنین در این آیین‌نامه تلاش شده برای حفظ منابع مادی و سرمایه‌های انسانی کشور به استناد مواد ۸۵ و ۸۶ قانون کار جمهوری اسلامی تدوین و به استناد ماده ۹۱ قانون، برای تمامی کارگاه‌های مشمول لازم‌الاجرا بوده و متخلفان از تکالیف مقرر، مطابق ماده ۱۷۶ قانون کار مورد تعقیب قرار خواهند گرفت.

محمدی افزود: در راستای اجرای مدل جدید خود بازرسی درون کارگاهی، مراحل پذیرش درخواست، بررسی صلاحیت و صدور تاییدیه مسئولان ایمنی فنی در استان شکل گرفته و تاکنون بیش از ۶۶۰ پرونده از متقاضیان احراز سمت مسئول ایمنی بررسی و برای ۶۰۰ نفر از ثبت‌نام کنندگان کلاس‌های آموزشی ۴۰ ساعته ایمنی عمومی و ۱۶ ساعته تخصصی ارزیابی ریسک برگزار شده است.

ابن مقام مسئول ادامه داد: حدود ۲۱۰ گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی مسئولین ایمنی صادر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *